Zestawy fotowoltaiczne

Oferujemy zestawy fotowoltaiczne składające się z własnych modułów, inwertera/przetwornicy, konstrukcji montażowej oraz okablowania, którego celem jest wytworzenie energii elektrycznej. Każdy zestaw jest dobierany do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. Zestawy fotowoltaiczne (w skrócie zestawy PV) to zespoły urządzeń służące do wytwarzania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego użytecznej dla człowieka.

systemy-solarne-zestawy-fotowoltaiczne-1

Zestawy fotowoltaiczne ze względu na rodzaj pracy występują w różnych systemach:

System podłączony do sieci (On- Grid), system najczęściej spotykany z racji prostoty wykonania składa się z paneli fotowoltaicznych, inwertera, którego zadaniem jest przetworzenie energii wytworzonej przez panele i dostosowanie jej do wymagań sieci energetycznej oraz licznika energii, jeżeli chcemy nadwyżki sprzedawać zakładowi energetycznemu.

System autonomiczny (Off – Grid), rozwiązanie stosowane w sytuacji, gdy nie ma dostępu do sieci energetycznej. Budowa takiego systemu jest wielowymiarowa, gdyż energię wytworzoną przez panele fotowoltaiczne konieczne jest zmagazynować a do tego celu służą baterie akumulatorów a następnie przetworzyć na potrzeby własne ( Zasilanie urządzeń 230 V). W skład takiego systemu wchodzą panele fotowoltaiczne wytwarzające energie regulator ładowania, który kontroluje stan naładowania akumulatorów i nie dopuszcza do ich uszkodzenia poprzez całkowite rozładowanie, lub przeładowanie, przetwornica, która zamieni nam napięcie stałe z baterii 12V, 24V lub 48 V na 230V lub 400V niezbędne do zasilania urządzeń użytku domowego.

System mieszany może także pełnić funkcje zasilania awaryjnego lub pomocniczego źródła zasilania w przypadku zbyt małej mocy dostarczonej z sieci lub generatora.

Możliwości zastosowania układów fotowoltaicznych są nieograniczone. Główną zaletą instalacji z ogniw fotowoltaicznych jest ich niezawodność, lekkość oraz możliwość uzyskiwania darmowej energii elektrycznej o parametrach sieciowych na potrzeby gospodarcze w sposób czysty, cichy i praktycznie bezobsługowy.
Wydajność systemu uzależniona jest przede wszystkim od nasłonecznienia uzyskiwanego w skali roku w miejscu montażu instalacji. Im większa ilość słonecznych dni i im mocniejsze promieniowanie tym więcej można uzyskać energii elektrycznej z danej instalacji. Bardzo ważnym elementem montażu jest również kierunek i kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych – nie należy montować ich na północnym zboczu wzgórza ani w miejscach przez większość dni zacienionych. Doskonałym miejscem do montażu paneli są dachy budynków i ich elewacje.